Znamy terminarz I rundy Pucharu Polski z udziałem m.in. GKS Katowice

PZPN podał terminarz wszystkich meczów I rundy Pucharu Polski, czyli etapu, w którym do walki stają kluby z PKO BP Ekstraklasy z wyjątkiem naszych europucharowiczów, tj. Jagiellonii Białystok, Śląska Wrocław, Legii Warszawa i Wisły Kraków, które dołączą w 1/16 finału.

Gks puchar prof

Pełen terminarz meczów, w których grają kluby z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii:

• Olimpia Grudziądz (Betclic II) - GKS Tychy (Betclic I), 18:00;
  • Górnik Zabrze (PKO BP) - Radomiak Radom (PKO BP), 20:30.

W rundzie wstępnej z turniejem pożegnało się Zagłębie Sosnowiec, przegrywając u siebie 0:1 z Sandecją Nowy Sącz. Polonia Bytom w tamtym etapie wygrała u siebie 2:0 z GKS Jastrzębiem Zdrój.

Pucharu Polski broni w tym sezonie Wisła Kraków, która w 2024 r. pokonała w finale po dogrywce 2:1 Pogoń Szczecin. Gola wyrównującego Eneko Satrústegui zdobył w 90. minucie meczu.

W 8. kolejce PKO BP Ekstraklasy po przerwie reprezentacyjnej GKS Katowice podejmie Widzew Łódź. Mecz 13 września o 20:30.