Wirtualna centrala telefoniczna to wbrew skojarzeniom z tradycyjną, sprzętową centralą telefoniczną, proste w obsłudze narzędzie, działające w chmurze. Zawiera ona wiele opcji służących do zarządzania komunikacją telefoniczną w firmie, a przede wszystkim wspierających funkcjonowanie infolinii i ulepszających customer service. Jednym z operatorów działających na polskim rynku, świadczących taką usługę dla klientów biznesowych jest telefonia TeleCube.
Centralka do zadań specjalnych
Centralka TeleCube, oparta na technologii VoIP, jest w stanie sprostać wymaganiom stawianym zarówno przez jednoosobowe działalności, kilkuosobowe firmy, jak i korporacje działające w wielu lokalizacjach. Pozwala ona przejąć pełną kontrolę nad realizowanymi połączeniami w firmie (automatyzować je, uzyskiwać raporty, analizować, dokonywać od ręki zmian w ustawieniach) oraz zarządzać posiadanymi usługami i sprzętem telekomunikacyjnym.
Wszystko to możliwe jest z poziomu intuicyjnego Panelu Klienta TeleCube (logowanie i korzystanie z panelu odbywa się przy użyciu przeglądarki internetowej). Zawiera on m.in. narzędzie do tworzenia (metodą „chwyć i upuść”) nawet bardzo rozbudowanych schematów rozchodzenia się połączeń między działami oraz poszczególnymi konsultantami.

Każdy
z pracowników, posiadając przypisany numer wewnętrzny uzyskuje
możliwość realizacji połączeń z telefonu na stałe
umieszczonego na biurku, jak również z urządzeń, które można
łatwo przenosić i użytkować pracując zdalnie. Takimi
urządzeniami są np. laptop albo telefon komórkowy z zainstalowaną
i odpowiednio skonfigurowaną aplikacją VoIP (np. darmowym
komunikatorem TeleCube SIP, przeznaczonym dla systemów desktopowych:
laptopów i komputerów stacjonarnych). Warunkiem koniecznym do
korzystania z TeleCube jest podpięcie urządzeń do Internetu. Żeby
uzyskać dobrą jakość rozmów należy zapewnić stabilne łącze
internetowe.
Wirtualna centrala oferuje liczne i efektywne funkcje. To za ich sprawą usługa cieszy się tak dużą popularnością. Wśród dostępnych funkcjonalności, administrowanych w Panelu Klienta, można znaleźć:
- IVR, znany również jako drzewko połączeń czy automatyczna sekretarka, pozwalający tonowo wybrać dział bądź osobę, do której połączenie ma zostać skierowane,
- kolejkowanie połączeń, dzięki któremu nawet przy braku wolnych konsultantów osoba dzwoniąca nie usłyszy sygnału zajętości, i będzie mogła oczekiwać na rozmowę np. słuchając muzyki,
- warunki czasowe, które umożliwiają firmie ustalenie jak mają być kierowane połączenia w określonych terminach czy godzinach pracy lub poza nimi,
- nagrywanie rozmów, pozwalające na pobieranie i powtórne odtwarzanie zrealizowanych połączeń, zarówno przychodzących jak i wychodzących,
- komunikaty głosowe, odtwarzane dzwoniącym, np. informujące o nagrywaniu rozmowy, RODO albo przekazujące informacje o godzinach funkcjonowania biura,
- bramkę SMS z opcjami automatyzacyjnymi, która umożliwi odbieranie oraz wysyłanie wiadomości (pojedynczo bądź hurtowo), a także pozwoli na automatyzację wysyłki SMSów według określonych reguł np. w celu wysłania ankiety badającej satysfakcję klienta bądź podziękowania za rozmowę zaraz po jej zakończeniu.
i wiele innych, które pomagają podnieść komunikację telefoniczną firmy na jeszcze wyższy poziom.
Jak przetestować i zakupić wirtualną centralę?
Telefonia TeleCube oferuje zakup wirtualnej centrali w formie pakietów. Do wyboru są 4 pakiety. Każdy z nich zawiera m.in. numery stacjonarne, numery wewnętrze oraz określone funkcjonalności. Im wyższy pakiet, tym numerów i funkcjonalności jest więcej. Co istotne, w dowolnym momencie, można zakupić wyższy pakiet lub rozbudować posiadany o dodatkowe funkcje i zasoby, odpowiednio do indywidualnych potrzeb firmy.
Przykładowy pakiet e-centrali o nazwie Biznes obejmuje: numery wewnętrzne dla 10 stanowisk telefonicznych; 5 polskich numerów stacjonarnych (można przenieść do TeleCube aktualnie używane numery lub wybrać je z puli TeleCube), którymi może prezentować się firma oraz jeden numer komórkowy. Oprócz numerów, we wspomnianym pakiecie operator oferuje szereg funkcji, a wśród nich m.in. wszystkie opisane wcześniej (w tym także nagrywanie rozmów) oraz billing online, statystyki z kolejek, książkę telefoniczną czy e-fax. Pakiet Biznes kosztuje 89 zł netto / miesiąc. Połączenie w sieci TeleCube są bezpłatne, ale do podanej ceny należy doliczyć opłaty za zewnętrzne połączenia telefoniczne czy SMSy.
Warto również dodać, że w TeleCube można zakupić dedykowane aparaty telefoniczne (przewodowe i bezprzewodowe) oraz skorzystać odpłatnie z usług profesjonalnych lektorów, nagrywających komunikaty głosowe do centralki (alternatywnie można nagrać zapowiedź samodzielnie, przy użyciu darmowego wirtualnego lektora).
TeleCube umożliwia bezpłatne przetestowanie swojej wirtualnej centralki przez 14 dni bez zobowiązań i bez konieczności używania karty kredytowej. W tym czasie firmy otrzymują pełny dostęp do wszystkich funkcji zawartych w testowanym pakiecie oraz darmowe minuty na wypróbowanie jakości realizowanych połączeń.
Wakacyjna Promocja, z atrakcyjnymi rabatami
1 lipca 2021 r.
telefonia TeleCube zainicjowała najnowszą, wakacyjną akcję
promocyjną „Wakacje z TeleCube”, przeznaczoną dla firm, które
dotąd nie korzystały z usługi i chciałyby ją przetestować, a
poza tym uzyskać atrakcyjne zniżki.
Do końca sierpnia br.,
po spełnieniu określonych w regulaminie warunków, operator udziela
do 15% rabatu na stały miesięczny abonament wybranych
pakietów wirtualnej centrali (w tym pakietu Biznes,
którego cena po zniżce wyniesie: 75,65 zł netto / miesiąc) oraz
40% rabatu na jednorazową opłatę aktywacyjną za ładnie
wyglądające i proste do zapamiętania numery platynowe (np.
253 253 252). Szczegóły promocji oraz kod rabatowy, który
należy podać podczas rejestracji aby uzyskać zniżki, można
znaleźć na dedykowanej promocji stronie: www.telecube.pl/event.