Świąteczny klimat na katowickim Rynku. Jarmark Wielkanocny potrwa do 10 kwietnia

Choć pogoda w kwietniu w Katowicach jest jak z indyjskiego filmu „Czasem słońce, czasem deszcz”, to warto wybrać się na katowicki Rynek, by poczuć klimat Świąt Wielkanocnych. Jarmark obfituje w rozmaite atrakcje, dla dorosłych i dla dzieci. Zobaczcie zdjęcia z Jarmarku w naszym fotoreportażu.

Najważniejsze i najbardziej radosne święta to oczywiście Wielkanoc. Od kilku lat w Katowicach przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy nie mogą się obyć bez Jarmarku Wielkanocnego na Rynku. W 2023 roku impreza jest rekordowo długa, bo potrwa aż do drugiego dnia świąt, czyli do poniedziałku 10 kwietnia.

Stoiska handlowe i gastronomiczne

Tegoroczny Jarmark Wielkanocny to prawie 40 stoisk podzielonych na dwie strefy – handlową i gastronomiczną. Strefa handlowa działa od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-19.00 a także w soboty i niedziele w godzinach 10.00-20.00. Strefa gastronomiczna jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.00-21.00, wybrane punkty działają do godziny 22.00. W zależności od warunków atmosferycznych godziny te mogą ulec zmianie.

Jarmark to przede wszystkim różnorodność smaków. Można tu znaleźć produkty na stół wielkanocny, takie jak: wędliny, sery, baby wielkanocne i wypieki, ale też produkty docenione przez konsumentów w poprzednich latach np. oleje tłoczone na zimno, tureckie chałwy i baklawy, miody pitne i nalewki. Smakosze w strefie gastronomicznej mogą spróbować m.in. podpłomyków pierogów, żurku, dań z grilla, grzanego wina, likierów, owoców w czekoladzie, frytek belgijskich, oscypków z grilla, kawy, czy czekolady pitnej.

Na stoiskach można kupić m.in. biżuterię artystyczną srebrną, z koralików, minerałów czy stali szlachetnej, witraże, obrazy, wyroby drewniane, świece z wosku pszczelego, artystyczne wyroby wielkanocne, kompozycje zapachowe, ceramikę użytkową.

Sporo atrakcji dla dzieci i rodzin

Jarmark to nie tylko okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów. Jest mnóstwo atrakcji też dla najmłodszych. Największą (dosłownie!) jest koło młyńskie. Nieco mniejsze niż to z Jarmarku Bożonarodzeniowego i jest ustawione w innym miejscu, bo nie przed Teatrem Śląskim a na płycie Rynku. Do tego uśmiech dzieci budzą spore kolorowe figury – pisanki, zajączki i kurczaki. Nie mogło oczywiście zabraknąć wiktoriańskiej karuzeli i kolejki elektrycznej.

Koszutka katowice 1

Może Cię zainteresować:

Katowice przygotowują uchwałę w sprawie nocnej prohibicji w Koszutce

Autor: Redakcja

06/04/2023

Straz miejska katowice 1jpg

Może Cię zainteresować:

Specjalne patrole straży miejskiej krążą po Katowicach. Wspomaga je operator inteligentnego monitoringu

Autor: Katarzyna Pachelska

04/04/2023

Parking automatyczny katowice 2

Może Cię zainteresować:

Budowa automatycznych parkingów na Tylnej Mariackiej zakończona. Zaparkujemy tam dopiero w wakacje

Autor: Katarzyna Pachelska

02/04/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon