Sala Królestwa to miejsce cotygodniowych spotkań Świadków Jehowy. W Polsce jest ich ponad 660, a na całym świecie 63 tys. Najnowszy taki kompleks oddano do użytku w Katowicach, w tzw. Pierwszej Dzielnicy, która powstaje w centrum miasta, przy Strefie Kultury. Z obiektu przy ul. Nadgórników 9 co tydzień korzystać będzie mogło ponad 700 osób.
Świadkowie Jehowy wybudowali nowoczesny kompleks w Katowicach
- Katowice to wielokulturowe miasto, a jego mieszkańcy, to ludzie znani z otwartości. Dlatego bardzo się cieszymy, że właśnie tutaj, w Katowicach, mogliśmy wybudować i oddać do użytku jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce - mówi Piotr Jarząbek, rzecznik Świadków Jehowy na Śląsku.
W trzykondygnacyjnym, nowoczesnym kompleksie znajdują się: dwie sale wykładowe z audytorium na 154 i 177 miejsc siedzących, szatnie oraz zaplecze sanitarne z łazienkami oraz duży parking. Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Z programu zebrań każdego tygodnia można skorzystać w pięciu językach.
- Jako Świadkowie Jehowy tworzymy międzynarodową społeczność, bez podziałów na tle narodowościowym czy społecznym, dlatego też w tym nowym katowickim kompleksie spotykać się będą osoby posługujące się nie tylko językiem polskim, ale też angielskim, ukraińskim, rosyjskim oraz polskim językiem migowym. W audytorium zamontowaliśmy sprzęt audio-wideo, który umożliwia komfortowy odbiór programu i jest niezbędny szczególnie w trakcie spotkań osób porozumiewających się językiem migowym – zaznacza Piotr Jarząbek.
Wyjątkowa lokalizacja Sali Królestwa Świadków Jehowy
Kierownik budowy, Jakbu Słowik, podkreśla, że obiekt jest nowoczesny i funkcjonalny, ale kluczowe były uwarunkowania lokalne. - Ze względu na wyjątkową lokalizację Sali Królestwa w centrum miasta, dołożyliśmy wszelkich starań, by obiekt wkomponował się w otoczenie. Dlatego zastosowaliśmy odpowiednie materiały, w tym elewację o podwyższonych walorach estetycznych – zaznacza.
Nowy kompleks zastąpił Sale, w których miejscowi Świadkowie Jehowy spotykali się przez blisko 25 lat. Przy budowie wzięło udział ponad 1,2 tys. ochotników z różnych części kraju - wśród nich byli wykwalifikowani specjaliści m.in. architekci, konstruktorzy, elektrycy czy dekarze.