— Po lockdownie wracamy do tradycji organizowania konferencji — 9 listopada będziemy gościć osoby zainteresowane wsparciem przeznaczonym dla mikro-, małych i średnich firm. Program jak zawsze obejmie wiele zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej, rozwoju biznesu i doradztwa, szczególnie w zakresie pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Tym razem chcemy przedstawić możliwości, jakie zapewnią programy pomocowe z różnych źródeł. W dyskusji panelowej z udziałem zaproszonych gości zaprezentowane zostaną Fundusze dla Śląskiego czyli program regionalny, Krajowy Plan Odbudowy oraz Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, których beneficjentem jest województwo śląskie. Uczestnicy w jednym miejscu otrzymają pakiet niezbędnych informacji oraz bezpośredni dostęp do ekspertów różnych dziedzin, bowiem w przestrzeni wystawienniczej dyżurować będą konsultanci reprezentujący Instytucje Otoczenia Biznesu z naszego regionu – informuje Dyrektor ŚCP Krzysztof Spyra.
W trakcie uroczystości wręczone zostaną promesy umów dla przedsiębiorstw, których projekty otrzymały wsparcie ze środków unijnych.
— Za nami szczególnie trudny dla biznesu okres, kryzys dotknął niemal wszystkich gałęzi gospodarki. W tym czasie Zarząd Województwa Śląskiego zainicjował konkursy pozwalające utrzymać się na rynku firmom, szczególnie tym z najbardziej zagrożonych branż. Warto zaznaczyć, że za te działania nasz region otrzymał prestiżowe wyróżnienie Europejski Region Przedsiębiorczości, przyznawane przez Komitet Regionów. Do tej pory dofinansowanie uzyskało ponad 520 firm — podkreśla Krzysztof Spyra, dyrektor Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości. — Teraz dołączą do nich kolejne 134. Konferencja będzie świetną okazją do podsumowania doświadczeń, poznamy również efekty projektów. Bardzo nas cieszy, że w regionie nie ustaje tendencja do prowadzenia badań naukowych i wprowadzania innowacji, co nadal miało, mimo tego kłopotliwego okresu, odzwierciedlenie w składanych do ŚCP projektach — dodaje Krzysztof Spyra.
Ideą Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest przede wszystkim edukacja i dostęp do specjalistycznej wiedzy, dlatego w programie konferencji nie zabraknie praktycznych warsztatów. Dla projektodawców, realizujących projekty z unijnym dofinansowaniem przygotowano szkolenie poświęcone problematyce przeprowadzania zamówień publicznych oraz rozliczania wniosków o płatność. Uczestnicy zainteresowani pracami badawczymi, poszukujący wsparcia ekspertów będą mieli możliwość spotkania z ekspertami Sieci Łukasiewicz, która oferuje bezpłatną pomoc w rozwiązywaniu problemów z zakresu B+R.
W strefie rozmów spotkamy się m.in. z przedstawicielami
Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, Punktu Informacyjnego
Funduszy Europejskich, Funduszu Górnośląskiego, Śląskiego
Funduszu Rozwoju oraz Śląskiego Regionalnego Funduszu
Poręczeniowego.
Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników oraz przestrzeganie
obowiązujących przepisów dotyczących sytuacji epidemicznej,
organizatorzy dostosowali konferencję i towarzyszące jej wydarzenia
do zasad/obostrzeń sanitarnych.
Przyszłość z funduszami. Dobre praktyki i nowe szanse dla
rozwoju MŚP.
9 listopada
godz. 10-15
Stadion Śląski — Centrum Konferencyjne
(dla uczestników
przewidziano bezpłatny parking)
Zapraszamy do rejestracji TUTAJ. Liczba miejsc ograniczona.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest od 2008 roku w 180 krajach świata. W bieżącym roku będzie miał miejsce w dniach 8-14 listopada. W jego ramach w naszym regionie odbędzie się szereg bezpłatnych spotkań, debat, kampanii promocyjnych. Wszyscy chętni mogą znaleźć interesujące ich wydarzenia w wyszukiwarce dostępnej na stronie https://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/wydarzenia/.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej — Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020