Piłkarz GKS Katowice w kadrze Polski. Mateusz Kowalczyk powołany przez Michała Probierza

Jeśli zagra będzie pierwszym od 20 lat piłkarzem GKS Katowice w reprezentacji Polski.

Mateusz kowalczyk gks prof

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz ogłosił powołania na dwa mecze Ligi Narodów - 5 września o 20:45 w Glasgow ze Szkocją i trzy dni później o tej samej godzinie w Osijeku z Chorwacją.

Wśród powołanych znalazł się Mateusz Kowalczyk, 20-letni pomocnik urodzony w Warszawie, który w tym sezonie jest wypożyczony do GKS Katowice z duńskiego Bröndby IF. Na 6 meczów w PKO BP Ekstraklasie piłkarz zagrał w 5, z czego 4 razy w podstawowym składzie. Spędził na boisku 329 minut (średnio 66 na mecz) i nawet strzelił gola w wygranym 3:1 starciu ostatniej kolejki z Jagiellonią Białystok.

Gdyby Mateusz Kowalczyk wszedł na boisko, byłby 20. reprezentantem Polski w barwach GKS Katowice, ale pierwszym od niemal 20 lat! 14 grudnia 2003 r. Biało-Czerwoni pokonali na neutralnym terenie w meczu towarzyskim Litwę 3:1, a w 63. minucie z boiska zszedł 22-letni piłkarz GKS Katowice Jacek Kowalczyk zastąpiony przez Michała Stasiaka z Widzewa Łódź. Dwa lata później GieKSa spadła z Ekstraklasy i od tego momentu żaden więcej piłkarz klubu z Bukowej nie przywdział na boisku biało-czerwonych barw.

Poza tym do kadry Estonii powołany został Märten Kuusk, czyli obrońca GKS Katowice. Estończycy 5 września o 20:45 podejmą Słowację, natomiast 8 września w Solnej zagrają ze Szwecją.

Kuusk (w tym sezonie 4 mecze w PKO BP Ekstraklasie, 3 w pierwszym składzie) to 32-krotny reprezentant Estonii.

Polska gra w Grupie 1 Ligi A, a Estonia w Grupie 1 Ligi C Ligi Narodów.

Gks jagiellonia prof

Może Cię zainteresować:

Mistrz Polski na kolanach! GKS Katowice pokonuje Jagiellonię Białystok 3:1

Autor: Wojciech Sontowski

26/08/2024

Mecz Polska Nowa Zelandia w katowickim Spodku fot Kamil Kalkowski Easy Resize com