Niewidzialna praca kobiet
Co kryje się pod pojęciem "niewidzialnej pracy kobiet"? W jakich sferach życia praca kobiet jest niewidoczna, nieodpłatna i niedoceniana? Nad tym zagadnieniem pochylą się prowadzące warsztat "Niewidzialna praca kobiet" już 19 października w Muzeum Śląskim. Gościnie i osoby uczestniczące w spotkaniu wspólnie spróbują zastanowić się nad przyczynami tego zjawiska i przedyskutują strategie radzenia sobie z tym problemem.
Warsztaty poprowadzą ekspertki od zagadnienia relacji między płciami. Paulina Jasińska - lekarka weterynarii, koordynatorka działań ruchu "Każda Jest Ważna". Anna Adamus-Matuszyńska - doktor habilitowana nauk o zarządzaniu i jakości, socjolog, specjalista
public relations, profesor w Katedrze Badań Rynkowych i Marketingowych Uniwersytetu
Ekonomicznego w Katowicach oraz w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu
Śląskiego. Małgorzata Tkacz-Janik - doktorka n. hum., kulturoznawczyni. Performerka i animatorka kultury,
feminizmu i troski o prawa człowieka.
Niewidzialny kryzys męskości
Po warsztatach dotyczących pracy kobiet odbędzie się spotkanie poświęcone zagadnieniu męskości. Goście i uczestnicy wspólnie postarają się odpowiedzieć na pytania: Co dziś oznacza bycie mężczyzną i akie oczekiwania mają kobiety wobec współczesnych mężczyzn? Zastanowią się też z jakimi trudnościami borykają się współcześni mężczyźni oraz czy powinniśmy obwiniać mężczyzn o ich przywileje?
Gośćmi panelu i warsztatu będą literaturoznawca Tomasz Kaliściak oraz certyfikowany trener antydyskryminacyjny i antyprzemocowy dla chłopców i mężczyzn Remigiusz Pokrzywa.
Program warsztatów
- 11:00 - powitanie i podsumowanie działań Każda Jest Ważna po roku od pierwszej akcji + premiera specjalna. Prowadzące: koordynatorki KJW
- 11:30 – 14:00 - Niewidzialna praca kobiet - warsztaty
- 14:00-14:30 - przerwa
- 14:30 – 17:00 Niewidzialny kryzys męskości
Jak się zgłosić?
Na oba warsztaty obowiązują zapisy!
Jeśli interesują cię warsztaty "Niewidzialna praca kobiet", wyślij wiadomość na adres: liststukobiet@gmail.com , w tytule wpisując: “niewidzialne kobiety”. Warsztaty otwarte, limit miejsc: 40.
Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach "Niewidzialny kryzys męskości", Wyślij wiadomość na adres: liststukobiet@gmail.com , w tytule wpisując: “niewidzialni mężczyźni”. Warsztaty otwarte, limit miejsc: 40.
Zgłoszenia na spotkanie przyjmowane są do 16 października.
W obu warsztatach udział wziąć mogą wziąć udział wszyscy bez względu na płeć, czy tożsamość płciową. Dla kobiet będzie to okazja podzielenia się swoim doświadczeniem, dla mężczyzn okazja dostrzeżenia naszych codziennych problemów. Dla wszystkich osób - porozmawiania i poznania poglądów innych ludzi.
Może Cię zainteresować:
Już za chwilę najdziwniejszy z festiwali, czyli Ars Independent!
Może Cię zainteresować:
Mordowanie w stylu slow cinema, polski kandydat do Oscara i lekcja kina z Derekiem Jarmanem
Może Cię zainteresować: