Märten Kuusk z GKS Katowice znalazł się w kadrze Estonii na mecze UEFA Ligi Narodów

Piłkarz GKS Katowice Märten Kuusk otrzymał powołanie do reprezentacji Estonii na październikowe zgrupowanie UEFA Ligi Narodów.

Gks kuusk prof

Obrońca GKS Katowice Märten Kuusk otrzymał powołanie od selekcjonera Jürgena Henna na październikowe mecze UEFA Ligi Narodów. Kadra Estonii 11 października o 18:00 podejmie w Tallinie Azerbejdżan, natomiast 14 października o 20:45 w tym samym mieście zagra ze Szwecją.

Kuusk jest już 32-krotnym reprezentantem Estonii. Zadebiutował w niej 15 stycznia 2019 r., grając 90 minut na wyjeździe przeciwko Islandii (0:0) jeszcze jako zawodnik Flory Tallin. W ostatnich meczach swojej kadry nie grał, ostatni raz wybiegł na boisko 8 czerwca 2024 r., kiedy Estończycy pokonali u siebie w meczu towarzyskim Wyspy Owcze 4:1, a piłkarz GieKSy na boisku spędził 90 minut. Wciąż jednak czeka na swojego debiutanckiego gola.

Estonia po dwóch meczach zajmuje 4. miejsce w grupie 1 ligi C. Poległa do tej pory 0:1 ze Słowacją i 0:3 ze Szwecją. Do ligi B awansuje najlepsza drużyna z każdej grupy, drugie drużyny zagrają w play-offach, z kolei ostatnie reprezentacje spadną do ligi D (w przypadku dwóch najgorszych) bądź zagrają w barażach o utrzymanie (w przypadku dwóch najlepszych) z drugimi drużynami ligi D (tam są dwie grupy).

Poza Kuuskiem powołanie do kadry otrzymał m.in. Matvei Igonen, czyli piłkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała w l. 2022-2023 (41 meczów w I lidze).

W 11. kolejce PKO BP Ekstraklasy GKS Katowice zagra w Krakowie 4 października z Puszczą Niepołomice. Pierwszy gwizdek o 18:00.

Kosciol ewangelicki katowice

Może Cię zainteresować:

Podróż śladem katowickich ewangelików. Nieco przykurzona historia dwóch stuleci

Autor: Wojciech Sontowski

28/09/2024

Gks pogon prof

GKS Katowice wygrywa u siebie z Pogonią Szczecin w 10. kolejce PKO BP Ekstraklasy