Katowickie przedszkola ostrzegają przed maskotką "Huggy Wuggy". To postać z brutalnej gry

Coraz więcej przedszkoli na całym Śląsku ostrzega rodziców przed maskotką "Huggy Wuggy". Oświadczenie pojawiło się także na stronie Miejskiego Przedszkola nr 32 w Katowicach. "Huggy Wuggy" to niebieski stwór, który pochodzi z gry dla dorosłych "Poppy's Playtime". Czerwień na jego twarzy jest symbolem krwi jego ofiar.

Facebook
Huggy Wuggy trend w przedszkolach

MP nr 32 w Katowicach jako jedno z wielu na Śląsku ostrzega rodziców przed maskotką o mrocznym wyglądzie "Huggy Wuggy". Niebieski stwór to postać z gry survival horror adresowanej dla osób powyżej 16 roku życia, który przytula, by zabijać. Czerwień na jego twarzy jest symbolem krwi jego ofiar.

- Zwracamy się do Państwa z prośbą - kontrolujmy dzieci w sieci. Robimy to, żeby uświadomić tych z Państwa, którzy nie mieli pojęcia z czym związana jest ta niepozorna maskotka, której popularność rośnie w zatrważającym tempie, tak jak nie miało o tym pojęcia wielu z nas. Robimy to, żeby poprosić o pomoc w zatrzymaniu tego bardzo niebezpiecznego trendu. Robimy to, żeby przypomnieć, że obecna technologia oprócz niesamowitych dobrodziejstw niesie za sobą ogromne zagrożenie - tłumaczą pracownicy przedszkola.

Popularność maskotki cały czas rośnie. Przez panujące trendy na Tik-Toku i Instagramie dzieci chcą mieć stwora "Huggy Wuggy" także u siebie na półce. Mali internauci bez problemu mogą trafić na nie bez żadnych trudności na ogólnodostępnym serwisie YouTube. "Huggy Wuggy" to kolejny z trendów. Wcześniej popularne w sieci były kolejne wersje brutalnego serialu SQUID GAME z udziałem jednorożców, czy nawet świnki Peppy.

Nadopiekuńczość czy adekwatna reakcja?

Pomimo że "Huggy Wuggy" to tylko pluszowa maskotka, fabuła gry, w której występuje nawiązuje do przemocy. Przedstawia brutalne sceny, które nie są przeznaczone dla dzieci. Rodzice powinni być świadomi tego, że układ nerwowy dzieci w wieku przedszkolnym jest dopiero w trakcie rozwoju. Jest szczególnie wrażliwy na odbierany obraz w tym okresie.

- Bajki telewizyjne i gry niewątpliwie spełniają wiele funkcji w rozwoju dzieci. Mogą mieć pozytywny jak i negatywny charakter. Agresja i przemoc są zagrożeniem dla widza w każdym wieku, natomiast szczególnie u dzieci oglądanie obrazów przepełnionych przemocą może prowadzić do zaburzeń lekowych oraz potęgować dziecięca potrzebę agresji poprzez dostarczanie pomysłów i wskazówek na wyładowywanie się - tłumaczy Agata Szkliniarz, psycholog.

Psycholog dodaje, że dzieci maja skłonność do tworzenia tzw. mentalności medialnej czyli pojmowania rzeczywistości na sposób przedstawiony na ekranach oraz udawania ulubionych bohaterów. Najczęściej widoczne powielane zachowania wyrażają się pod postacią różnych przejawów walki i przemocy wobec rodziny lub rówieśników.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon