Kacper Pietrzyk został wypożyczony z GKS Katowice do Hutnika Kraków

W związku z tym, że Kacper Pietrzyk nie zagrał ani minuty w PKO BP Ekstraklasie, spróbuje swoich sił w Betclic II lidze w Hutniku Kraków.

Gks pietrzyk prof

Do końca bieżącego sezonu z ekstraklasowego GKS Katowice do drugoligowego Hutnika Kraków został wypożyczony 20-letni Kacper Pietrzyk. Pomocnik grał jako junior w Spójni Osiek-Zimnodół oraz Orbicie Bukowno, ale od 2016 r. broni barw Trójkolorowych, najpierw jako junior a potem senior. W pierwszej drużynie rozegrał w sezonie 2023/2024 14 meczów w Fortuna I lidze (ale tylko 1 w pierwszym składzie). Zadebiutował w 1. kolejce 23 lipca 2023 r., kiedy GieKSa przegrała na wyjeździe 0:1 z Miedzią Legnica, a Pietrzyk wszedł w 90. minucie za Rafała Figiela.

Hutnik Kraków po 7. meczach zajmuje 8. miejsce w tabeli Betclic II ligi z dorobkiem 13 punktów (4-1-3). Traci 9 goli do barażowego miejsca 6., które również z 13 punktami zajmuje Chojniczanka Chojnice.

W 8. kolejce PKO BP Ekstraklasy po przerwie reprezentacyjnej GKS Katowice podejmie Widzew Łódź. Mecz 13 września o 20:30.