Dokładnie 2 tygodnie będzie trwać Jarmark Wielkanocny na katowickim Rynku. To ostatni weekend, by skorzystać z atrakcji tego wydarzenia.
Jarmark Wielkanocny w Katowicach
Wśród atrakcji dla najmłodszych są:
- karuzela,
- kolejka elektryczna,
- „mega-kura” puszczająca bańki mydlane,
- dekoracje świąteczne - ogromne figury zajączka, pisanki, koszyczka,
- foto displeje z motywami świątecznymi.
Organizowane będą warsztaty dla dzieci, a animacje prowadzić będą chodzący królik i pisanka.
Przejażdżka karuzelą oraz kolejką kosztuje 10 zł. To sporo, zważywszy, że trwa chwilę. Jednak jest dobra wiadomość - w niedzielę 10 kwietnia, karuzela jest za darmo!
Co tu można zjeść
Na Jarmarku Wielkanocnym w Katowicach nie brakuje stoisk z jedzeniem. Przed nimi ustawiono stoły i ławy pod zadaszeniem, gdzie można kupione tu potrawy skonsumować. Można tu znaleźć m.in. budki z oscypkami na ciepło, z frytkami, jest pizza. Są też owoce w czekoladzie oraz lody.
Zobaczcie w naszej galerii zdjęciowej, co konkretnie można tu zjeść i ile to kosztuje.
Na jednym ze stoisk można kupić specjały ukraińskie, przygotowywane przez uchodźców - wareniki i barszcz ukraiński. Dochód ze sprzedaży w całości zasila konto uchodźców. Pierogi wareniki kosztują 12 zł.
Stoiska handlowe
Na Jarmarku są oczywiście stoiska z różnymi produktami, od wystawców z Polski, Węgier i Turcji. Są tu m.in. pisanki, wiosenne wianki, palmy, rzeźbione świece, koszyki. Jest ceramika z Bolesławca, drewniane zabawki, ozdoby z żywicy.
Nie brakuje stoisk z artykułami spożywczymi, można tu znaleźć przysmaki na stół wielkanocny, takie jak: tradycyjne śląskie wędliny, sery, chrzan, pieczywo i słodkości, ale też produkty docenione przez konsumentów w poprzednich latach np.: oleje tłoczone na zimno, mieszanki herbat, kawy czy tureckie chałwy i baklawy.
Tegoroczny Jarmark Wielkanocny to 37 stoisk podzielonych na strefy handlową i gastronomiczną. Stoiska są czynne od godz. 10.00 do 19.00, a strefa gastronomiczna - do godz. 22.00 z zastrzeżeniem, że w zależności od warunków atmosferycznych godziny te mogą ulec zmianie.
ZOBACZ TEŻ:
- Katowicka tężnia wznawia działalność. Sprawdź, od kiedy można wdychać leczniczą solankę
- Stacja kolejowa w Katowicach została uznana za zabytek. Budynki pochodzą z XIX w., i wcale nie powstały w Katowicach
- Kto pamięta takie Katowice? Miasto z lat 70. na ciekawych zdjęciach. Zobaczcie sami