GKS Katowice rozbija Puszczę Niepołomice w 11. kolejce PKO BP Ekstraklasy

Wow! 6:0 to nie jest wynik, który oglądamy nawet w meczach późniejszych mistrzów Polski z kompletnymi ogórkami ligowymi. Takim wynikiem Jagiellonia, Legia czy Lech nie zwykły rozbijać Korony Kielce, Stali Mielec czy innego Piasta Gliwice. A tu przychodzi GKS Katowice i pyka sobie liceal...piłkarzy z Niepołomic 6 golami i odjeżdża w chwale. 9:1 w dwóch meczach, mierząc się w nich np. z Pogonią Szczecin? Panie Górak, ufamy Tobie.

Puszcza gks prof

W porównaniu do wygranej na Bukowej 3:1 z Pogonią Szczecin do zmiany w pierwszym składzie doszło jedynie na szpicy, od pierwszej minuty wyszedł Sebastian Bergier a w ogóle nie pojawił się Adam Zrel'ák.

W 2. minucie pierwszą okazję miała Puszcza, ale Michał Sipl'ak gruchnął bardzo niecelnie. W 31. minucie po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Mateusza Kowalczyka, a były piłkarz duńskiego Brøndby uderzył bez chwili zastanowienia, pokonując Michała Perchela. 2. gol w sezonie i 2. w Ekstraklasie 20-letniego pomocnika. Asysta na konto Lukasa Klemenza.

W 34. minucie zza szesnastki GKS spróbował Lee Jin-hyun, ale uzyskał tylko cornera po rykoszecie od nogi Klemenza. W 41. minucie obrońcy Puszczy wybili piłkę pod nogi Oskara Repki, który tylko dograł do Bergiera, a ten podwyższył stan gry na 2:0. To jego 2. bramka w sezonie i 2. w Ekstraklasie - mimo że gra w niej już swój 6. sezon!

W 44. minucie Marcin Wasielewski podał piękne podanie prostopadłe, lecz zawczasu wybił je Dawid Abramowicz.

W 50. minucie Bartosz Nowak znakomicie obsłużył rezerwowego Borję Galána (wszedł w przerwie za Bergiera), ale Hiszpan sobie tylko znanym sposobem w sytuacji 1 na 1 trafił w Perchela. W 57. minucie Nowak w końcu skończył z asystą, gdy zgrał piłkę do środka na nogę Repki, który po ręce bramkarza, ale gola zdobył. 3. gola w bieżącej kampanii oraz 3. w Ekstraklasie.

Pecha miał za to w tym spotkaniu Galán W 67. minucie Hiszpan okazał się głupkiem, bo obił tylko słupek bramki Puszczy. W 69. minucie dobry strzał głową oddał Michális Kossídis prosto w ręce Dawida Kudły. Znamienne, że dopiero teraz wymieniam nazwisko bramkarza GieKSy. Dwie minuty później Piotr Mroziński ściął w swoim polu karnym Wasielewskiego jak rolnik ścina zboże, więc skończyło się rzutem karnym. Tego na bramkę zamienił kapitan Arkadiusz Jędrych, zdobywając 3. trafienie w sezonie oraz 3 ogółem.

W 75. minucie przed Wasielewskim stanął natomiast Konrad Stępień, wywracając zawodnika GKS. Tym razem do futbolówki podszedł Nowak i zrobiło się 5:0. Pomocnik z Radomia z pierwszym trafieniem w tej kampanii oraz już 33. w Ekstraklasie.

Mało goli? No dobra, to mam jeszcze jednego, w 85. minucie przy biernej postawie obrońców Puszczy (komu by się chciało?) obił słupek, a na dwa razy piłkę dobił rezerwowy Jakub Antczak, za drugim razem dobijając skutecznie. 1. gol w tym sezonie w Ekstraklasie i 1. ogółem byłego mistrza Polski z Lechem Poznań.

Tym samym GKS Katowice zaczyna passę 3 meczów bez straty punktów (3-0-0) od 24 września i 2:1 z Bruk-Betem Nieciecza w Fortuna Pucharze Polski.

Bilans śląskich drużyn z Puszczą Niepołomice: (1-2-0)

• Puszcza - Górnik Zabrze 2:2 w 2. kolejce;
  • Piast Gliwice - Puszcza 1:1 w 8. kolejce;
  • Puszcza - GKS Katowice 0:6 w 11. kolejce.

W 12. kolejce PKO BP Ekstraklasy GKS Katowice zagra u siebie 20 października ze Śląskiem Wrocław. Pierwszy gwizdek o 12:15.

Puszcza gks zapowiedz prof

Może Cię zainteresować:

Zapowiedź meczu Puszczy Niepołomice z GKS Katowice w 11. kolejce PKO BP Ekstraklasy

Autor: Wojciech Sontowski

04/10/2024

Gks kuusk prof

Märten Kuusk z GKS Katowice znalazł się w kadrze Estonii na mecze UEFA Ligi Narodów