Grzegorz Rożkiewicz, nauczyciel z Katowic, walczył o życie w Egipcie. Dzięki wsparciu darczyńców wrócił do Polski

Mieszkający w Katowicach Grzegorz Rożkiewicz, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 1 w Mikołowie, to człowiek pełen pasji i energii. Podczas urlopu w egipskiej Hurghadzie doznał wylewu krwi do mózgu, spowodowanego pęknięciem krwiaka. Przez ostatnie dni bliscy Grzegorza zbierali fundusze na przetransportowanie go do Polski. Zrzutka przyniosła efekty - nauczyciel jest już na terenie kraju. W Polsce czeka go dalsza hospitalizacja.

foto: Grzegorz Rożkiewicz, via Facebook
Grzegorz Rożkiewicz

Nieszczęśliwy wyjazd do Egiptu

Grzegorz Rożkiewicz jest mieszkańcem Katowic. Na co dzień pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w Mikołowie. Poza pracą bierze aktywny udział życiu społeczności. Startuje w maratonach i biegach charytatywnych, tworzy muzykę w zespole „The Belfers” oraz udziela wsparcia akcjom charytatywnym w okolicy. Teraz sam potrzebuje pomocy.

16 lutego 2025 r. Grzegorz poleciał do Egiptu na tygodniowy wypoczynek. Pobyt w Hurghadzie miał być dla niego okazją do odpoczynku i regeneracji oraz chwilową ucieczką od codziennych obowiązków. Niestety, 23 lutego trafił w stanie krytycznym do szpitala Cleopatra w Hurghadzie. Doznał rozległego wylewu krwi do mózgu, spowodowanego pęknięciem krwiaka. Natychmiast przewieziono go na blok operacyjny, gdzie egipscy neurochirurdzy przez pięć godzin walczyli o jego życie. Od pierwszych godzin po zabiegu jest w śpiączce farmakologicznej i podłączony do respiratora. Każdy kolejny dzień pobytu w egipskim szpitalu wiązał się z rosnącymi kosztami leczenia.

Jedyną szansą dla Grzegorza był powrót do Polski. Stan katowiczanina był zbyt ciężki, by przewieźć go standardowym samolotem. Transport sanitarny do kraju to ogromne koszty, na które rodziny Grzegorza po prostu nie stać. Bliscy Grzegorza uruchomili zbiórkę na portalu Zrzutka.pl.

Dzięki wsparciu darczyńców Grzegorz wrócił do Polski

W sobotę, 8 marca 2025 r. rodzina Grzegorza przekazała informację, że mężczyzna został bezpiecznie przetransportowany do kraju.

– Z ogromnym wzruszeniem i wdzięcznością chcemy Wam przekazać, że Grzegorz dziś wraca do Polski (08.03.2025r.)! To, co jeszcze niedawno wydawało się nieosiągalne, stało się rzeczywistością – wszystko dzięki Wam – ludziom o wielkich sercach, którzy odpowiedzieli na nasz apel czytamy w oświadczeniu rodziny Grzegorza.

Bliscy katowiczanina podkreślają, że szybka reakcja, wsparcie i niesamowita solidarność internautów pozwoliły im zorganizować specjalistyczny transport medyczny do Polski, gdzie Grzegorz będzie miał szansę na dalsze leczenie i rehabilitację.

To nie koniec walki Grzegorza o powrót do zdrowia. Grzegorz trafi pod opiekę polskich specjalistów, którzy ocenią jego stan i zdecydują o dalszych działaniach.

Nie wiemy jeszcze, jakie będą rokowania i jak długo potrwa proces leczenia. Na ten moment skupiamy się na kolejnych krokach – diagnostyce, pierwszych decyzjach lekarzy i możliwościach dalszej rehabilitacji – dodają bliscy katowiczanina.

Zbiórka pozostaje otwarta dla wszystkich, którzy chcieliby nadal wspierać dalsze leczenie Grzegorza. Każda pomoc, niezależnie od formy, przybliża go do celu, jakim jest pełny powrót do zdrowia. Link do zrzutki znajdziecie TUTAJ.

Grzegorz czeka na powrót do Polski

Może Cię zainteresować:

Katowiczanin walczy o życie w egipskiej Hurghadzie. Bliscy Grzegorza Rożkiewicza założyli zrzutkę

Autor: Arkadiusz Szymczak

04/03/2025

Stadion GKS Katowice na Bukowej 9 marca 2025

Może Cię zainteresować:

To był ostatni mecz na starej GieKSie. Po szpilu symboliczne wyłączenie świateł

Autor: Tomasz Borówka

09/03/2025

Zofia ksiazek bregulowa

Może Cię zainteresować:

Zbigniew Rokita: Życie Zofii Książek-Bregułowej było zbyt cenne, żebyśmy mogli pozwolić sobie na zapomnienie o nim. Głosujcie na panią Zosię!

Autor: Zbigniew Rokita

07/03/2025

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon
Reklama